ســخــن شــیــعــه

به وبگاه عقیدتی سخن شیعہ خوش آمدید...

ســخــن شــیــعــه

به وبگاه عقیدتی سخن شیعہ خوش آمدید...

ســخــن شــیــعــه
طبقه بندی موضوعی

بعد از آنکه صدیقه ی طاهره حضرت زهرا«س» در جریان غصب فدک، دروغ گو بودن ابوبکر را بر همگان اثبات نمودند، و حق و باطل را از هم تمییز دادند، امروزه پیروان همان خلیفه ی کاذب و آثم و غادر و خائن، برای تبریر جنایات و اکاذیب سلف خود راهی پیدا نکردند، مگر اهانت به مقام ام ابیها حضرت زهرا«س»...محمد بن صالح العثیمین یکی از این نواصب است که قباحت و بی شرمی را به اوج رسانده و درباره حضرت زهرا«س» که قرآن به پاکی و طهارت او شهادت داده، زبان به هتاکی گشوده است:او در شرح خود بر حدیث مطالبه فدک از  جانب حضرت زهرا «سلام الله علیها» می‌گوید:قوله: "فأبى أبو بکر أن یدفع إلى فاطمة شیئا، فوجدت فاطمة على أبی بکر فی ذلک قال: فهجرته فلم تکلمه حتى توفیت، وعاشت بعد رسول الله صلى الله علیه (وآله) وسلم ستة أشهر". نسأل الله أن یعفو عنها، وإلا فابو بکر رضی الله عنه ما استند إلى رأی، وإنما استند إلى النص، وکان علیها رضی الله عنه أن تقبل قول النبی: "لا نورث ما ترکنا صدقة" ولکن کما قلت لکم قبل قلیل: عند المخاصمة لا یبقی للإنسان عقل یدرک به ما یقول أو ما یفعل، أو ما هو الصواب فیه؛ فنسأل الله أن یعفو عنها، وعن هجرها خلیفة رسول الله صلى الله علیه (وآله) وسلم


ابوبکر از اینکه به فاطمه«سلام الله علیها» چیزی بدهد، امتناع کرد.

لذا فاطمه از ابوبکر خشمگین شد و با او قهر کرد و با او صحبت نکرد تا زمانیکه از دنیا رفت. و بعد از وفات رسول اکرم صلی الله علیه وآله تنها شش ماه زندگی کرد. 

از خدا می‌خواهیم که از فاطمه بگذرد؛ زیرا ابوبکر به نظر و رای (خودش) استناد نکرد؛ بلکه به نص (کلام پیامبر) استدلال کرد. فاطمه، باید سخن پیامبر «ما پیامبران از خود ارث به جا نمی گذاریم؛ بلکه هر آن چه می ماند صدقه است» را می‌پذیرفت؛ اما همان طور که لحظات پیش گفتم، در هنگام مخاصمه و دعوا عقلی برای انسان باقی نمی ماند تا بداند که چه میگوید و چه کار میکند، و یا راه درست چیست! پس از خداوند می خواهیم که از فاطمه بگذرد که با خلیفه رسول خدا قهر کرد!


شرح صحیح مسلم، للعثیمین، ج6، ص74، کتاب الجهاد والسیر


جسارت و خباثت این پلید را بنگرید که چگونه درباره ام ابیها هتاکی میکند. 


قصد این هتاک این است که بگوید علت غضب و قهر حضرت زهرا با ابوبکر، این بود که در هنگام مخاصمه حضرت زهرا عقل خود را از دست داده بود.(أستغفرالله)کسی که قرآن کریم به عصمت او شهادت داده است چطور ممکن است لحظه ای به ناحق سخن بگوید و یا به ناحق عمل کند؟!مگر نه آنکه رسول خدا در حق اهل بیت خود که حضرت زهرا نیز از جمله ی آنان است، فرمودند:


إنی تارک فیکم ما إن تمسکتم به لن تضلوا بعدی أحدهما أعظم من اﻵخر کتاب الله حبل ممدود من السماء إلى الأرض وعترتی أهل بیتی *ولن یتفرقا* حتى یردا علی الحوض فانظروا کیف تخلفونی فیهما


قال الشیخ الألبانی: صحیح


من در میان شما دو چیز قرار میدهم که اگر بدان دو تمسک بجویید بعد از من هرگز گمراه نخواهید شد. یکی از آن دو که از دیگری بزرگتر است، قرآن است که همانند ریسمانی است مابین آسمان و زمین و دیگری عترت و اهل بیتم که *این دو هرگز از هم جدا نخواهند شد* تازمانیکه در حوض بر من وارد شوند.


الجامع الصغیر وزیادته، ج1، ص423


آیا کسی که هرگز از قرآن جدا نمیشود، امکان دارد به باطل غضبناک شود و به باطل از کسی رویگردان شود؟!


آیا کسی که هرگز از قرآن جدا نمی شود، امکان دارد کلام رسول خدا را بشنود و قبول نکند؟!


چگونه ممکن است که رسول اکرم به امت دستور تبعیت و تمسک به حضرت زهرا دهند و از طرفی ایشان را از عدم وراثت خود باخبر نکنند؟!


آیا این کار عاقلانه خواهد بود که رسول اکرم، از طرفی امت را به اتباع و اخذ از حضرت زهرا فرمان دهد، و از طرفی حکمی از احکام  را از او پنهان نمایند؟!پس این نواصب هستند که عقل ندارند و در کلام قرآن و رسول خدا تفکر نمی کنند و برای توجیه کارهای خلفای ظالم خود، زبان به هتاکی نسبت به اهل بیت پیامبر می گشایند.

  • ۹۵/۰۵/۱۶
  • سخن شیعه

اهانت به اهلبیت

غصب

فدک

وهابیت

نظرات  (۳)

چقدر بیچاره اند
وهابیون دشمن اهلبیت ع اند
متاسفم براشون

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی